Plusy i minusy diety pudełkowej

Catering dietetyczny się bardzo popularnym rozwiązaniem, szczególnie teraz, kiedy tak wiele osób pracuje z domu i stara się jak najmniej wychodzić, a restauracje są zamknięte. Jakie są główne zalety cateringu dietetycznego? Czy dieta pudełkowa ma jednak jakieś wady? 

Dlaczego diety pudełkowe zyskują na popularności?

W polskich miastach popularność zyskuje dostarczany do mieszkań i domów catering dietetyczny. Warszawa ma w tym zakresie najbogatszą ofertę. Na skorzystanie z takiego rozwiązania decydują się przede wszystkim osoby, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów lub chcą utrzymać sylwetkę. Catering dietetyczny jest także częstym wyborem sportowców, którzy stawiają na zbilansowaną dietę. Ponadto, z usługi korzystają osoby, które nie mają czasu na samodzielne gotowanie lub po prostu wolą zdać się na fachowców.

Czy dieta pudełkowa ma słabe strony?

  • Tracisz przejemność z gotowania

Catering dietetyczny niekoniecznie jest dla Ciebie, jeśli lubisz gotować. Jednak biorąc pod uwagę, że odpowiednia dieta wymaga przygotowania pięciu różnorodnych posiłków dziennie i starannego liczenia kalorii, to wysokiej jakości fit catering jest najlepszym rozwiązaniem – i dużą oszczędnością czasu! Na samodzielne gotowanie najlepiej poświęcić czas w weekend.

  • Rezygnacja z niektórych dań

Wiele osób nie może przekonać się do diety pudełkowej, ponieważ nie jest w stanie zrezygnować z ulubionych dań. Możesz jednak korzystać z cateringu dietetycznego przez pięć dni w tygodniu, a w weekend zamawiać ulubione posiłki z restauracji lub gotować samodzielnie.

  • Wysoki koszt diety pudełkowej?

Niektórzy zwracają uwagę na wysokie koszty, z jakimi wiąże się dieta do domu. Warszawa i inne duże miasta kuszą szeroką ofertą restauracji, barów i dań typu fast food zamawianych do domu, jednak ich ceny nie są wcale niższe, niż dietetyczne jedzenie z dostawą zamawiane w firmie z ofertą cateringu dietetycznego. Ceny w sklepach, zwłaszcza osiedlowych, też nie są niskie. Wystarczy tydzień lub miesiąc z dietą pudełkową, aby zauważyć, że tak naprawdę często oznacza ona oszczędności, szczególnie, że nic się nie marnuje.

Jakie są główne zalety diety pudełkowej?

  • Zbilansowany jadłospis

Wysokiej jakości dieta pudełkowa to zbilansowany jadłospis. Odżywianie się w ten sposób sprawia więc, że dostarczasz organizmowi wszystkie niezbędne składniki, witaminy i minerały. Istotną rolę odgrywają również prawidłowe proporcje pomiędzy białkiem, węglowodanami i tłuszczami.

  • Odpowiednia podaż kalorii

Zarówno sportowcy, osoby aktywne fizycznie, jak i pragnące zgubić zbędne kilogramy muszą starannie pilnować liczby spożywanych w ciągu doby kalorii. Pod tym względem nie ma lepszego rozwiązania niż dieta pudełkowa. Wystarczy odpowiednio dopasować ją do wieku, płci, trybu życia i aktywności fizycznej.

  • Pięć posiłków dziennie

Większość ekspertów zauważa, że najlepszy sposób odżywiania to 5 mniejszych posiłków dietetycznych w ciągu dnia. Trudno zadbać o nie samodzielnie, jeśli mają być zróżnicowane i zdrowe. Catering dietetyczny rozwiązuje ten problem.

  • Oszczędność czasu bez wychodzenia z domu

Zamawiając dietę do domu oszczędzasz czas i co być może jeszcze istotnijesze – jesz zdrowo bez wychodzenia z domu. Zamawiając catering dietetyczny możesz zyskać nawet kilka godzin w ciągu doby, które normalnie spożytkowane zostałyby na zakupy i przygotowywanie urozmaiconych posiłków. Dieta pudełkowa jest więc nie tylko metodą zdrowego odżywiania, ale również receptą na wygodę!

Skomentuj