usuwanie żelu z paznokci

Nie wiesz jak usunąć żel z paznokci? Te sposoby zmienią Twoje życie

Jakiś czas temu zrobiłaś sobie piękne paznokcie żelowe, ale zaczynają irytować Cię widoczne odrosty lub po prostu znudził Ci się wzór  kolor? Zastanawiasz się jak usunąć żel z paznokci?dziś poznasz trzy sposoby na zdejmowanie żelu z paznokci. Zamiast tracić pieniądze na zabieg u manikiurzystki możesz bezpiecznie przeprowadzić go w zaciszu swojego domu. A zatem – do dzieła!

Odmaczanie paznokci

Małą miseczkę napełnij acetonem, przykryj ją aluminiową folią, naciągnij gumkę, by uszczelnić nakrycie. Miseczkę umieść w garnku z gorącą wodą. Po 3-5 min aceton osiągnie odpowiednią temperaturę, która zwiększy jego efektywność. Pamiętaj, że aceton jest łatwopalny, dlatego też trzymaj go z dala od źródeł ciepła. Przed namaczaniem zabezpiecz skórki wazeliną kosmetyczną lub tłustym balsamem. Teraz zanurz wacik w acetonie. Przyłóż go do paznokcia, owiń aluminiową folią. I tak dla każdego paznokcia. Namaczanie w acetonie powinno trwać około pół godziny. Po tym czasie zdejmij folię razem z wacikami. Podczas ściągania paznokieć żelowy powinien odejść razem z wacikiem. Faktem jest, że aceton wysusza paznokcie, dlatego przed kolejnym nałożeniem żelu warto dać im „odpocząć” około tygodnia, dbając w tym czasie o ich systematyczne nawilżanie.

Piłowanie paznokci

Przytnij paznokcie żelowe tak krótko jak to możliwe i bezpieczne. Spiłuj je z pomocą grubego pilnika (stopniem ziarnistości  między 150 a 180). Nie wykonuj piłowania w jednym miejscu, aby nie poczuć gorąca, ale przemieszczaj pilnik po całej płytce. Tutaj kluczowa jest cierpliwość. Często usuwaj pyłek z piłowania, żeby na bieżąco widzieć, gdzie jest koniec żelowego, a początek naturalnego paznokcia. Resztki żelu usuniesz korzystając z drobnego pilniczka. Pracuj ostrożnie, aby nie porysować naturalnej powierzchni. Na koniec wypoleruj płytkę każdego paznokcia i zadbaj  o ich nawilżenie paznokci. Nie zapominaj o skórkach wokół.

Odklejanie paznokci

Usuwanie żelu z paznokci można wykonać również w momencie, kiedy zacznie on odchodzić samoistnie. Im więcej żelu odpadnie bez Twojej interwencji, tym lepiej, ale wiadomo, że żadna z pań nie chce chodzić z odpryskami. Jeśli zastanawiasz się jak zdjąć żel z paznokci, wykorzystaj do tego patyczek, którym podważysz pozostałości. Rób to delikatnie, dosłownie milimetr za milimetrem. Możesz użyć do tego również ulubionej pęsety. Wystarczy, że chwycisz  krawędź żelowej powłoki i delikatnie pociągniesz ku górze.

 

Niezależnie od wybranej metody usuwania żelu z paznokci, zawsze warto odczekać co najmniej tydzień przed powtórzeniem zabiegu nakładania nowego żelu.

Skomentuj