szampon nawilżający skórę głowy

Szampon nawilżający skórę głowy – jaki jest najlepszy?

Przesuszona skóra głowy to problem wielu z nas. Niektórzy mylą  ją z łupieżem, ponieważ w obu przypadkach pojawiają się białe płatki na włosach i ramionach. Aby zyskać pewność, co Cię nęka, najlepiej skorzystać z porady dermatologa, który określi z jakim problemem się zmagasz. Jeśli jednak próbujesz leczyć się samodzielnie i mimo stosowania szamponów przeciwłupieżowych, nadal pojawiają się białe płatki, a ponadto włosy stają się coraz bardziej się przesuszone, to prawdopodobnie pora rozpocząć nawilżanie skóry głowy.

Jaki szampon do suchej skóry głowy?

Jeśli dotyczy Cię problem suchej skóry głowy, to pamiętaj, że najważniejsza jest jej odpowiednia pielęgnacja, której podstawą jest dobór odpowiedniego szamponu do włosów. Najlepszym sposobem jest inwestycja w specjalistyczny szampon z apteki. Preparaty tego typu mają zdolność wiązania wody w skórze i ograniczają jej utratę. Dzięki dogłębnemu odżywieniu skóry, pobudzają proces jej regeneracji, a jednocześnie łagodzą świąd i podrażnienia, które są równie uciążliwe, co nieestetyczne płatki na włosach. Ponadto, takie szampony chronią skórę głowy przed utratą jej naturalnego pH, przywracając równowagę fizjologiczną. Wybierając szampony drogeryjne, zwróć koniecznie uwagę czy zawierają SLES (czyli Sodium Laureth Sulfate) i SLS (czyli Sodium Lauryl Sulfate). To one sprawiają, że szampony się pienią. Niestety, jednocześnie często wywołują podrażnienia wrażliwej skóry. Dlatego też najbezpieczniejszym sposobem na zakup właściwego preparatu do mycia będzie poproszenie farmaceuty o wskazanie na dobry szampon nawilżający skórę głowy.

Kompleksowe nawilżanie skóry głowy

Niemal równie ważna jest właściwa odżywka, którą też możesz nabyć w aptece. Raz na tydzień możesz nałożyć na włosy naturalną maskę lub zastosować olejowanie włosów. Pamiętaj, że przy suchej skórze głowy nie należy myć włosów w zbyt ciepłej wodzie. Najlepiej stosować letnią, a na sam koniec spłukać głowę i całą długość włosów chłodną wodą, która na koniec powinna być absolutnie czysta. Jeśli to tylko możliwe, pozwól włosom wyschnąć samodzielnie – odciśnij je tylko kilka razy w ręcznik, aby z nich nie kapało. Przy używaniu suszarki postaw na chłodny nawiew i trzymaj ją minimum 20 cm od głowy.

Odżywiaj się prawidłowo!

Równie ważne jak pielęgnacja podczas zabiegów kosmetycznych, jest nawilżanie skóry od wewnątrz. Dlatego też włącz swojej diety więcej wody – pij minimum 2 litry dziennie. Stosuj pełnowartościową dietę. Pamiętaj, że na kondycję włosów korzystnie wpływają orzechy, pestki słonecznika i dyni, produkty pełnoziarniste, oleje tłoczona na zimno (z oliwek, rzepakowy, lniany, z pestek winogron), suszone morele, śliwki, rodzynki, tłuste ryby, jajka, produkty mleczne niskotłuszczowe, chude mięso, a także napar ze skrzypu i pokrzywy.

Skomentuj