konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy okrągłej – jak to zrobić?

K

onturowanie twarzy to jedna z najbardziej cennych umiejętności. Pozwala zatuszować niedoskonałości i wydobyć to, co najpiękniejsze. To właśnie konturowanie twarzy odpowiada za spektakularną różnicę między wyglądem bez makijażu, a z nim. Aby rozpocząć przygodę z konturowaniem, trzeba wiedzieć, jaki mamy kształt twarzy. Sposób konturowania różni się w zależności od kształtu. Zobacz, jak wygląda konturowanie twarzy okrągłej?

 

Makijaż krok po kroku

Do konturowania potrzebujemy pudru brązującego, rozświetlacza i paletki do konturowania na mokro. Konturowanie jest zazwyczaj elementem pełnego makijażu, więc musisz wiedzieć, jaka jest kolejność nakładania kosmetyków. Na początku oczyszczamy twarz i nakładamy lekki krem nawilżający. Następnie wklepujemy palcami bazę pod podkład. Podkład nakładamy za pomocą gąbeczki – beauty blendera. Kolejnym etapem jest nałożenie kolorów do konturowania na mokro – używamy do tego celu pędzla do konturowania i delikatnie rozcieramy. Poprawiamy za pomocą gąbeczki. Następnie na mokry kontur nakładamy suchy, czyli puder brązujący i rozświetlający. Strefę T matujemy lekkim pudrem transparentnym. Kiedy znamy już kolejność nakładania kosmetyków, przejdźmy do sposobów konturowania.

Jak konturować twarz owalną?

Owal uznawany za idealny kształt twarzy. Celem konturowania jest przede wszystkim zaznaczenie kości policzkowych i konturowanie czoła. Puder brązujący nakładamy na kości policzkowe – ciemniejszy odcień tuż poniżej kości, a jaśniejszy na kości. Następnie przechodzimy do czoła i zaznaczamy linie tuż pod włosami i po bokach. Rozświetlaczem zaznaczamy obszar nad kością policzkową i pod łukiem brwiowym. Konturowanie twarzy owalnej można zakończyć utrwalaczem do makijażu lub mgiełką.

  

Konturowanie twarzy okrągłej

Ciemnym pudrem brązującym zaznaczamy linie włosów, kości policzkowe i żuchwę. Rozświetlacz stosujemy na grzbiet nosa, środek nosa i łuk kupidyna. Nie należy zapomnieć o rozświetlającym korektorze pod oczy, który rozcieramy także w kierunku nosa.

  

 

Skomentuj