jak dbac o włosy

Jak najlepiej dbać o włosy? TOP 3 sposobów na pielęgnację włosów

Wygląd włosów jest wynikiem zarówno genetyki jak i kondycji całego organizmu. Właśnie dlatego zdrowa i gęsta czupryna to marzenie każdego z nas. Pojawia się tylko pytanie, jak dbać o włosy w taki sposób, by pielęgnować ich piękno i ukryć mankamenty ich urody. Przedstawiamy 3 metody, które pozwolą jak najlepiej dbać o włosy.

Olejowanie

Nieprzemijający trend, który pozwala dbać o włosy i… po prostu działa! Należy dobrać odpowiedni rodzaj oleju, a następnie nasmarować nim włosy (ilość produktu nie może być zbyt obfita). W zależności od preferencji i wolnego czasu olej można trzymać na włosach przez godzinę lub nawet całą noc. Następnie należy bardzo dokładnie umyć włosy. Metoda ta sprawia, że czupryna jest lepiej natłuszczona, nabiera blasku, staje się przyjemna w dotyku. Zaleca się, by stosować ten sposób raz na tydzień lub dwa tygodnie, zbyt częste używanie olejów w pielęgnacji może skutkować nadmiernym obciążeniem włosów.

Wcierki

Idealna odpowiedź na to, jak pielęgnować włosy. Wcierki mają działanie rozgrzewające, pobudzają krążenie, a dzięki wmasowywaniu produktu w skórę głowy mogą działać także relaksująco. Warto zwrócić uwagę na konsystencję, jeśli jest lekka, wcierkę można stosować częściej, a więc produkt przynosi lepsze skutki. Wiele osób, które zastanawiają się, jak najlepiej dbać o włosy, kupują wcierkę, która jest po prostu popularna. Najważniejsze jest jednak, by dobrać produkt odpowiedni do potrzeb. Wcierki mogą zapobiegać wypadaniu, pobudzać wzrost nowych włosów, czy łagodzić stany zapalne

Dieta

Najlepsza odpowiedź na pytanie, jak pielęgnować włosy. Zdrowe włosy świadczą o zdrowym organizmie. Warto jeść m.in warzywa kapustne, dynia, marchew, pomarańcze, które są źródłami witaminy A. Do diety należy wprowadzić również zawierające witaminę E orzechy i nasiona roślin oleistych oraz źródło mikroelementów – gorzką czekoladę, ostrygi, ziarna sezamu.

Rozpocznij rozważną pielęgnację, weź pod uwagę rady, jak pielęgnować włosy, a ich kondycja na pewno się poprawi. Włosy staną się bardziej błyszczące, zauważysz tzw. baby hair i lepsze nawilżenie.

Skomentuj