jak szybko wyleczyć przeziębienie

Jak szybko wyleczyć przeziębienie? Sprawdź te sposoby

Podobno każde przeziębienie musi trwać 7 dni. Choć rzeczywiście katar nie zniknie w ciągu doby niezależnie od środków, po które sięgniemy, możemy znacznie zmniejszyć objawy stosując kilka sprawdzonych sposobów. Jakie to sposoby? Jak szybko wyleczyć przeziębienie? Koniecznie przeczytaj w artykule i nie daj się chorobie!

Odpoczynek

Objawy przeziębienia często są lekceważone. Ot, osłabienie, lekka gorączka, ból głowy. Wiele osób w tym stanie przychodzi do pracy, zarażając innych. To właśnie pierwsze dni przeziębienia są kluczowe – wówczas najłatwiej zarazić innych, ale też najłatwiej osłabić przebieg choroby. Warto więc zostać w domu, pod kołdrą i zwalczyć przeziębienie w początkowym stadium.

Witamina C

Witamina C wzmocni układ odpornościowy do walki z zarazkami. Warto sięgać zarówno po tabletki z witaminą C (rutinoscorbin, rutinacea), jak i po naturalne produkty z tą witaminą, na przykład sok malinowy. Witamina C może skrócić przebieg choroby i zmniejszyć objawy.

  

Tabletki na katar

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na przerwę w pracy lub zatkany i cieknący nos nie daje ci spać, sięgnij po preparaty z pseudoefedryną i cerytezyną. Obie substancje zmniejszają przekrwienie błony śluzowej, a co za tym idzie – zmniejszają także obrzęk i ilość wydzielony. Pseudoefedryna dodatkowo lekko pobudza organizm niczym kofeina. Szybkie wyleczenie przeziębienia gwarantuje przyjmowanie leków przez 3 dni.

  

Inhalacje

Gorąca kąpiel z kilkoma kroplami olejku sosnowego zmniejszy obrzęk błony śluzowej. Kąpiel nie powinna trwać zbyt długo. Nie mocz włosów, po kąpieli wytrzyj się dokładnie ręcznikiem i wygrzej pod kołdrą. Na następny dzień z pewnością poczujesz się lepiej!

  

Naturalny syrop

To jeden z najlepszych środków na przeziębienie! Sprawdzony sposób naszych babć na to, jak wyleczyć przeziębienie. Obierz i pokrój w kostkę 6 cebuli. Przeciśnij 2 ząbki czosnku i dodaj do pokrojonej cebuli. Wszystko zasyp cukrem i zalej miodem. Odstaw w ciepłe miejsce. Cebula puści sok, który należy pić kilka razy dzienne.

  

Skomentuj