jak radzić sobie ze stresem

Jak poradzić sobie ze stresem?

J

esteś perfekcjonistą, dużo pracujesz i zastanawiasz się, jak poradzić sobie ze stresem? Będzie to wymagało nieco pracy, ale… istnieją sposoby radzenia sobie ze stresem, które cechuje wysoka skuteczność! Zobacz, jak radzić sobie ze stresem!

 

Regularny odpoczynek

Najbardziej niszczący dla naszego zdrowia jest stres chroniczny – czyli taki, który odczuwamy przez długi czas. Narażone są na niego zwłaszcza te osoby, które mają wymagającą pracę. Dbaj zatem o odpowiedni work-life balance. Nie skupiaj się wyłącznie na pracy (nawet wtedy, gdy ją lubisz i przynosi Ci ona satysfakcję). Odpoczynek jest niezbędny do zachowania zdrowia!

Aktywność fizyczna

Badania psychologów jasno wskazują, że osoby, które są aktywne fizycznie, zdecydowanie rzadziej chorują i są bardziej szczęśliwe- jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest to, że fizyczny wysiłek pozwala uporać się ze stresem. Staraj się więc przez co najmniej pół godziny dziennie być w ruchu – może to być pływanie, siłownia lub zwykły, spokojny spacer z psem. Skorzysta na tym także Twoja sylwetka!

  

Medytuj i trenuj uważność

Jedną z przyczyn stresu dzisiejszych młodych ludzi jest to, że nieustannie myślą oni o tym, co wydarzy się w przyszłości: czy uda się otrzymać awans? Co dalej z moim związkiem? Czy skończę tę podyplomówkę? Staraj się więc szukać wyciszenia i trenować uważność, czyli doświadczanie bycia “tu i teraz”. Dzięki temu nabierzesz dystansu zarówno do przyszłości, jak i do wydarzeń, które masz już za sobą i których nie da się zmienić.

  

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Stare porzekadło mówi “z kim przystajesz, takim się stajesz”. Jest ono jak najbardziej prawdziwe! Otaczanie się ludźmi, którzy nie przejmują się drobiazgami i którzy radzą sobie z trudnościami jest bardzo budujące.

  

Ziołowa apteczka

Tak, ludowa mądrość jest aktualna także dzisiaj – sięganie po melisę, zieloną herbatę czy napar z rumianku to także świetne sposoby na stres. Dobrze jest pić je wieczorem, przed udaniem się do łóżka – w pracy mogą one nieco osłabić Twoją wydajność.

  

Skomentuj