szczęśliwy związek

Jak stworzyć szczęśliwy związek?

JJak stworzyć szczęśliwy związek w czasach, w których według statystyk ponad połowa małżeństw rozpada się po kilku latach od przysięgi, a związki partnerskie dla wielu osób są synonimem związku, który trwa do pojawianie się pierwszych problemów? Przeczytaj artykuł by dowiedzieć się, jak stworzyć szczęśliwy związek na stabilnych i mocnych fundamentach  i podtrzymać ogień w związku nawet po kilku latach.

Celebrujcie

Każda okazja jest dobra, by wybrać się na randkę! Pamiętajcie o rocznicach i drobnych prezentach. Większość kobiet woli dostać jednego kwiatka co tydzień, niż duży bukiet raz do roku. Również mężczyźni lubią drobne upominki, choćby było to ciastko do kawy w pracy. Jeśli zapominasz o takich drobiazgach lub wydaje ci się, że wasz związek jest udany i nie wymaga już takich gestów – jesteś w błędzie i powinieneś odwiedzić kwiaciarnie.

Doceniajcie

Na świecie jest mnóstwo samotnych osób, które bezskutecznie szukają drugiej połówki i żyją w przekonaniu, że w przypadku swojej choroby czy śmierci bliskiej osoby będą z tym same. Wy macie siebie i jest to wystarczający powód, by każdego dnia doceniać obecność drugiej osoby. Doceniaj też wszystkie rzeczy, które robi dla związku twój partner lub partnerka.  

Nauczcie się kłócić

W każdym związku zdarzają się kłótnie, nieporozumienia i zranienia. Od tego, w jakim stylu będziecie się kłócić zależy, czy związek przetrwa próbę czasu. Staraj się mówić o swoich uczuciach, nie przypisuj partnerowi intencji, których być może nie ma i nie obrażaj go. Jeśli poniosą was emocje, musicie oboje umieć i chcieć zastanowić się nad tym, ochłonąć,  powiedzieć, co spowodowało takie słowa i przeprosić.

 

Odkrywaj

Traktuj swojego partnera lub partnerkę jak teren nieustannych eksploracji – dowiaduj się, co myśli na temat czytanego artykułu w gazecie, filmu, który oglądaliście, sytuacji w serialu lub metod wychowawczych sąsiadki. Dyskutujcie i wymieniajcie poglądy. Odkrywajcie wspólne marzenia i wyznaczajcie cele – to sprawi, że związek będzie żywy nawet po wielu latach i nie utknie w martwym punkcie. 

Skomentuj