kiedy zakończyć związek

Kiedy zakończyć związek

J

eśli zastanawiasz się, kiedy zakończyć związek, to znak, że sprawy zaszły daleko i szukasz potwierdzenia dla swoich obaw. Bez względu na to, czy w swoich decyzjach kierujesz się sercem czy rozumem, przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy i jak zakończyć związek, by pozostawić po sobie możliwie dobre wrażenie.

 

Agresja i przemoc

Dla agresji nie ma żadnego usprawiedliwienia. Jeśli mężczyzna podnosi rękę na ciebie lub jakąkolwiek inną osobę, szczególnie słabszą od siebie, należy definitywnie zakończyć związek. Przemoc słowna, stosowana częściej przez kobiety również nie jest dobrym znakiem. Jeśli nie jest niczym uzasadniona i wynika tylko z faktu, że coś poszło nie po myśli agresora, np. nie zostało zrealizowane jakieś żądanie lub zaspokojona potrzeba, to należy zakończyć związek albo postawić warunek dotyczący zmiany zachowania.

Zdrada

Zdrada nie jest jednoznacznym powodem do zakończenia związku, choć wiele osób na pytanie “czego nie wybaczyłoby drugiej osobie” wskazuje właśnie na zdradę. Zdrada może stać się impulsem do odbudowy lub wręcz stworzenia nowego, lepszego związku z tą samą osobą. Wymaga to jednak dużo pracy, uważności i przede wszystkim – miłości. Jeśli zdrady partnera są notoryczne i nie towarzyszy im żadna refleksja ani skrucha – uciekaj.

  

Brak szacunku

Jeśli przy swoim partnerze odczuwasz lęk i czujesz się ciągle oceniany i krytykowany, to prawdopodobnie nie jesteście dobrze dobrani, a  związek jest toksyczny i należy go zakończyć.

  

Jak zakończyć związek?

Jeśli jesteś pewien swojej decyzji i wiesz, że nie ma możliwości naprawy związku, przygotuj się do rozstania. Jeśli mieszkacie razem, musisz zapewnić sobie mieszkanie i możliwość wyprowadzki zanim powiesz partnerowi o swojej decyzji. Wytłumacz, dlaczego nie możesz kontynuować związku i zapewnij, że doceniasz wspólnie przeżyte chwile. Nie zostawiaj otwartej drogi, nie mów, że może kiedyś zmienisz zdanie. Musisz wziąć odpowiedzialność za swoją decyzję. Pamiętaj, że to co powiesz zostanie zapamiętane przez ex na zawsze i wpłynie na dalsze jego życie i na kolejne związki. Mów więc to, co pomoże mu stworzyć w przyszłości lepszy związek z inną osobą, ale nie zniszczy poczucia wartości.

 

Skomentuj