abc jak schudnąć 10 kg

Jak schudnąć 10 kg? Sprawdź, co jeść żeby schudnąć 10 kg

Mitów dotyczących odchudzania krąży w internecie mnóstwo. My dzisiaj dokładniej przyjrzymy się dwóm w nich. JEden z nich zapiszemy jako FAKT, drugi obalimy jako MIT! Załóżmy sobie, że chcemy zrzucić 10 kilogramów! Co jeść, żeby schudnąć? Jak w zdrowy sposób zrzucić 10 kg? Na początku przypomnijmy sobie co to jest odchudzanie. Aby schudnąć 10 kg nie jest potrzebny żaden magiczny sposób 🙂 Nie istnieje coś takiego, jak konkretny produkt po którego spożyciu zagadka pod tytułem “ jak schudnąć 10 kg” nie będzie stanowiła dla nas żadnego wyzwania.

 

To co musicie zapamiętać to to, że tracimy tkankę tłuszczową i zmniejszamy wagę, jeśli dostarczamy naszemu organizmowi mniej energii, niż zużywamy na codzienne czynności. Dzięki temu nasze ciało jest zmuszone jest do wykorzystania zapasów tłuszczu, a to z kolei prowadzi już prostą drogą do utraty zbędnych kilogramów.

FAKT: Treningi połączone z odpowiednią dietą mogą zdziałać cuda!

Często niestety robimy tak, że objadamy się jednego dnia, by drugiego pójść na siłownię i wszystko spalić. To nie jest najlepsze rozwiązanie! Jeżeli chcecie w zdrowy sposób zrzucić 10 kilogramów i do tego zafundować sobie boskie ciało, musicie wykazać się większym wyczuciem i większym zrozumieniem swojego organizmu.  Nie pozwólcie by Wasza dieta dyktowała warunki ćwiczeń. Wybierzcie taki tryb odżywiania, by uzupełniał trening i był bogaty w niezbędne składniki.

MIT: Aby schudnąć trzeba jeść mało!

Już w poprzednim punkcie poruszyliśmy sobie temat diety. Ustalone zostało, że jest ona niezwykle ważna. W takim razie teraz nie pozostaje nam nic innego jak odpowiedzieć sobie na pytania: “Co jeść by schudnąć 10 kg” oraz “Ile trzeba jeść by schudnąć”? Odpowiedź w tym przypadku będzie bardzo prosta. A mianowicie: To zależy”. Każdy z nas ma jakąś określoną liczbę kalorii, które powinien jeść w żeby być zdrowym i czuć się dobrze w ciągu dnia. Konkretna ilość tych kalorii zależy od kilku czynników: naszego wieku, wzrostu, wagi oraz naszej aktywności fizycznej ( ilości i intensywności treningów). Jest to oczywiście liczba przybliżona – a to znaczy, że nic się nie stanie, jeśli zjemy 100 kalorii więcej albo mniej. Aby schudnąć 10 kg musimy spożywać dziennie ok 300-400 kalorii mniej.

 

Jeśli chodzi natomiast o to co powinniśmy jeść by schudnąć 10 kg, to warto w tym miejscu wspomnieć nie co warto, a czego nie warto jeść. Musimy unikać przede wszystkim produktów takich jak: soki owocowe słodzone, smażone mięsa (przede wszystkim te tłuste), białe pieczywo, rozgotowane makarony, smalec, ziemniaki,słodycze (dozwolone są 2-3 kosteczki czarnej, gorzkiej czekolady), napoje słodzone (także soki owocowe i kompoty), alkohol.

Skomentuj