czynniki motywujące do pracy

Czynniki motywujące do pracy, których nie znasz

C

zasami każdemu z nas nie chce się wstawać z łóżka i wychodzić do biura. Istnieją jednak sposoby, by “wykrzesać” z siebie energię! Poznaj czynniki motywujące do pracy, o których prawdopodobnie nigdy nie myślałeś!

 

Work-life balance

Być może z samym tym pojęciem – oznaczającym równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym – już się kiedyś spotkałeś. Dlaczego jednak odpoczynek, spędzanie czasu z rodziną lub życie towarzyskie miałyby stanowić czynniki motywujące do pracy? Psychologowie tłumaczą to bardzo prosto: potrzebą odpoczynku, której zaspokajanie przeciwdziała wypaleniu zawodowemu. Jeśli zatem chcesz utrzymać motywację na wysokim poziomie – dbaj o to, by się nie przepracowywać!

Żywe czynniki motywacyjne

To, jakimi ludźmi się otaczamy, ma ogromny wpływ na nasz stosunek do pracy. Jeśli w Twoim otoczeniu jest pełno osób narzekających i nastawionych do życia pesymistycznie, to prawdopodobnie taki nastrój udzieli się również Tobie. Staraj się więc trzymać “sztamę” z tymi, którzy swoje obowiązki traktują jako coś pozytywnego, dającego szansę na rozwój.

  

Rozwój osobisty

Skoro już mowa o rozwoju, to… trzeba przyznać, że niemal każda praca – nawet taka pozornie nieciekawa – jest szansą na nauczenie się czegoś nowego, poznanie ciekawych osób lub chociażby lepsze poznanie samego siebie. Jeśli tak właśnie zaczniesz traktować swoją pracę, masz szansę zyskać w niej o wiele więcej, niż tylko wypłatę… A to naprawdę bardzo motywuje do działania! Pamiętaj też, że wykonywanie pracy odległej od Twoich marzeń może przybliżyć Cię do posady, która spełni Twoje oczekiwania.

  

Odpowiednie warunki pracy

Do tej pory nie dbałeś o wystrój swojego biura i o wygodne krzesło? Nadszedł czas, by to zmienić! Jeśli poczujesz, że miejsce pracy jest Twoim drugim domem, to z pewnością będziesz chodził tam chętniej. Zainwestuj więc czas i trochę pieniędzy w uczynienie swojego biura miejscem bardziej przyjaznym i przytulnym. Odpowiednie oświetlenie, obecność roślin i zdjęć bliskich osób potrafią zdziałać cuda!

  

 

Skomentuj