Czy catering dietetyczny jest dla każdego?

Każdy ma inne potrzeby i wskazania do stosowania konkretnej diety. Na catering dietetyczny decydujemy się przede wszystkim ze względów zdrowotnych, w celu zrzucenia zbędnych kilogramów, utrzymania wagi czy poprawienia regularności posiłków. Dla kogo przeznaczony jest catering dietetyczny?

Skuteczna dieta odchudzająca

Dieta pudełkowa z dostawą do domu to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą schudnąć lub wolą nie wychodzić z domu w obawie o zdrowie swoje i najbliższych. Jeśli nie wiesz, jak odpowiednio komponować dietetyczne posiłki lub jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, dieta z dostawą do domu rozwiązuje problem. Bardzo ważne podczas zmiany nawyków żywieniowych jest wsparcie dietetyka, który pomoże dobrać odpowiednią dietę zgodną z preferencjami. Odchudzanie polega na spożywaniu jedzenia dietetycznego o odpowiedniej kaloryczności i dostarczającego niezbędnych witamin i minerałów. Trudno jest zadbać o to we własnym zakresie, dlatego catering dietetyczny jest idelany dla osób, które nie potrafią lub nie lubią liczyć kalorii w każdym posiłku.

Dla osób, które chcą utrzymać wagę

Przed zamówieniem cateringu dietetycznego możesz skonsultować się z dietetykiem, który pomoże dobrać odpowiednią dietę, dostosowaną do Twoich preferencji, stylu życia oraz celów. W ten sposób będziesz mieć pewność, że do Twojego pudełka trafi tylko to, co naprawdę lubisz. Dieta jest nie tylko sposobem na odchudzanie, to przede wszystkim zmiana codziennych nawyków, przyzwyczajenie organizmu do regularnych posiłków oraz większa świadomość wpływu odżywiania na zdrowie.

Dieta dla wegetarian i osób z nietolerancjami

Obecnie catering dietetyczny oferuje posiłki z wykluczeniem mięsa, ryb czy też laktozy. Obejmuje różnorodne składniki zastępujące mięso, które dostarczają niezbędnego białka. Jeśli cierpisz na nietolerancję laktozy, nie musisz rezygnować z nabiału! Bezlaktozowa dieta pudełkowa zawiera smaczne, bezlaktozowe produkty, które pozwolą utrzymać dobre zdrowie i samopoczucie.

Nie tylko dla bogaczy

Wiele osób wzbrania się przed cateringiem dietetycznym argumentując, że jest przeznaczony tylko dla osób zamożnych. W tym przypadku warto przyjrzeć się swoim codziennym wydatkom na jedzenie. Osoby zapracowane i aktywne w ciągu dnia powinny jeść regularnie, by nie doprowadzić do nagłego spadku energii. A jak to wygląda w praktyce? Za obiad składający się z zupy i drugiego dania w dużych miastach płacimy średnio 20-25 zł. Robiąc zakupy w supermarkecie, czasami kupujemy niepotrzebne produkty. Biorąc pod uwagę wszystkie wydatki na jedzenie, catering dietetyczny nie wydaje się drogi.

Skomentuj