zagęszczenie włosów

5 sytuacji, kiedy warto zdecydować się na uzupełnienie włosów

Rzadkie, nadmiernie wypadające włosy to zmora wielu osób. Czasami wypadanie włosów jest tak duże, że powoduje obszary na głowie kompletnie pozbawione włosów, co nie prezentuje się dobrze i może stać się źródłem wielu kompleksów. Jakie sytuacje mogą do tego doprowadzić? Kiedy uzupełnianie włosów staje się koniecznością? Odpowie specjalistka z salonu SUKCESJIA .

Przyjmowanie leków

Niektóre silne leki, na przykład hormonalne, mają negatywne skutki uboczne. Może należeć do nich właśnie osłabienie cebulek włosowych i w konsekwencji utrata włosów. Jeśli nie możesz przestać przyjmować leków powodujących wypadanie włosów, zdecyduj się na uzupełnianie włosów włosami naturalnymi lub sztucznymi.

Ciąża

Zmiany hormonalne zachodzące w trakcie ciąży czasami skutkują utratą włosów. Może być to również związane z brakami witamin – warto uzupełniać je w trakcie ciąży. Jeśli jednak włosy wypadły i nie chcą odrosnąć – możesz zdecydować się na uzupełnianie włosów.

Choroba

Chemioterapia najczęściej powoduje utratę włosów i konieczność stosowania peruki do czasu, aż włosy nie odrosną. Ale również inne choroby, a właściwie przyjmowane podczas nich silne leki mogą osłabić nasze włosy. Jeśli włosy znacznie się przerzedziły, warto uzupełnić braki włosami sztucznymi lub naturalnymi.

Zmiany hormonalne

Wahania poziomu hormonów mogą wpłynąć na stan cebulek. Jeśli zauważysz niepokojące objawy, koniecznie odwiedź lekarza endokrynologa, który zleci odpowiednie badania krwi. Warto umówić się do lekarza NFZ, ponieważ badania hormonalne wykonywane w prywatnym laboratorium są dość drogie. Skierowanie wypisane przez lekarza NFZ pozwoli na znaczne oszczędności.

Ważna okazja

Jeśli zbliża się twój ślub lub inna okazja, podczas której zależy ci na perfekcyjnym wyglądzie, zdecyduj się na profesjonalne uzupełnienie włosów. Po zabiegu będziesz mogła cieszyć się wspaniałą fryzurą oraz znakomitym wyglądem.

Skomentuj