książki o zdrowiu

Książki o dbaniu i zdrowie, które powinieneś (jak najszybciej) przeczytać!

Osoby, które pracują w służbie zdrowia, powinny często sięgać po książki, dzięki którym ich wiedza będzie pełniejsza, a one same będą mogły lepiej pomagać swoim pacjentom. Poznaj tytułu, które są szczególnie polecane fizjoterapeutom, lekarzom czy dietetykom, a także tym wszystkim, którzy chcą wiedzieć więcej o działaniu swojego organizmu!

“Masaż klasyczny” Adam Zborowski

Podręcznik Masaż klasyczny – Adam Zborowski powinien przeczytać każdy, kto interesuje się masażem i rozważa wykonywanie zawodu masażysty (lub już tę pracę wykonuje). Jest w niej dokładnie wyjaśnione, na jakie dolegliwości może pomóc masaż, jak odpowiadać na potrzeby klienta oraz co zrobić, by podczas wykonywania masażu klientowi nie wyrządzić krzywdy sobie samemu. Ta książka to prawdziwy must read dla masażysty!

“Dieta dobrych produktów” Ewa Bednarczyk-Witoszek

Tę książkę powinien przeczytać każdy, komu dieta kojarzy się z restrykcyjną i odbierającą siły głodówką. Ewa Bednarczyk-Witoszek opisuje w niej, jak dzięki sięganiu po zdrowe, nieprzetworzone produkty można odzyskać zdrowie, piękną sylwetkę i świetne samopoczucie. Dieta dobrych produktów chroni przed rozmaitymi infekcjami, likwiduje wszechobecne nadciśnienie samoistne, nadwagę i nękające wiele osób dolegliwości żołądkowo-jelitowe. DDP powinna także zainteresować wszystkich dietetyków, którzy nie obawiają się nowej wiedzy w dziedzinie żywienia.

“Twoja ciąża tydzień po tygodniu” Lesley Regan

Podręcznik nie tylko dla przyszłych mam, ale także położnych oraz lekarzy ginekologów. Opowiada ona o przebiegu ciąży fizjologicznej, ale także powikłanej. Dzięki niej możliwe jest dobre przygotowanie do pytań, jakie zwykle zadają pacjentki w “stanie błogosławionym”. Autorka przedstawia nowe trendy dotyczące porodu i opieki nad dzieckiem, informacje na temat porodu siłami natury, cesarskiego cięcia czy porodu domowego. Książkę tę można polecać także wszystkim pacjentom (i ich partnerom), które chcą przygotować się do roli mamy.

Skomentuj