karmienie dziecka z rogalem do karmienia

Rogale do karmienia – dlaczego warto je stosować

Coraz więcej internetowych gwiazd, posiadających małe dzieci, umieszcza w mediach społecznościowych zdjęcia, na których możemy zobaczyć rogale do karmienia. Dlaczego ten gadżet zdobył tak dużą popularność i czemu warto kupić go, kiedy jest się młodą mamą?

Karmienie bez bólu pleców i szyi

Karmienie piersią jest czynnością niezwykłą – buduje bliskość między mamą i niemowlęciem. Trwa ono jednak dosyć długo – trwające nawet godzinę pochylanie się nad dzidziusiem może zaś powodować ból pleców, szyi i barków. Rogale do karmienia pomagają zaś ułożyć dziecko nieco “wyżej”, przez co mama nie musi siedzieć w niewygodnej, powodującej ból pozycji!

Łatwe przystawienie dziecka

Noworodki czasami mają problemy z prawidłowym ssaniem piersi – trzeba im pomóc w przyjęciu odpowiedniej pozycji. Dzięki rogalowi do karmieniajest to o wiele łatwiejsze – pozycja dziecka jest stabilna, a ono samo leży na czymś miłym i miękkim.

Pomoc przy siadaniu

Kiedy maluszek próbuje siadać, warto zapewnić mu asekurację – nie byłoby przecież dobrze, dzidziuś podczas próby utrzymania pozycji siedzącej, przewrócił się i nabił sobie guza. W roli “gniazdka” chroniącego przed upadkiem świetnie sprawdzi się właśnie rogal!

Pomocnik taty

Kiedy tata próbuje podać dziecku butelkę, często na początku nie wie, jak to zrobić. Rogal do karmienia ułatwia sprawę – wystarczy, że ojciec przytuli go do pasa i położy na nim dzidziusia! Dzięki rogalowi dumny tata również może uczestniczyć w karmieniu maleństwa.

Skomentuj