domowe ćwiczenia na biceps

Najlepsze ćwiczenia na biceps w domu

Mięsień dwugłowy ramienia, znany wszystkim jako biceps, jest symbolem męskiej siły. Rozbudowany biceps można zauważyć niemal od razu, dlatego warto zadbać, aby potencjalni „widzowie” mieli na czym „zawiesić oko”. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby bez chodzenia na siłownię, w naturalny sposób, wyrzeźbić swoje? Oto najlepsze domowe ćwiczenia na biceps.

Kilka wskazówek na początek

Ważne jest, aby pamiętać, że mięsień dwugłowy ramienia jest aktywny prawie przy każdym ćwiczeniu wykonywanym z myślą o plecach. Właśnie dlatego przy treningach zwanych split, biceps i plecy robi się jednego dnia. Jeśli masz do swojej dyspozycji sztangielki i drążek rozporowy do ćwiczeń, to na dobrą sprawę nic więcej do szczęścia nie trzeba. Ale, nawet jeśli nie posiadasz jeszcze tego sprzętu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć ćwiczyć biceps.

ćwiczenia na biceps dla kobietyĆwiczenia na biceps w domu

  • Podciąganie na drążku

To klasyka, która pomoże Ci też w pracy nad plecami. Dla ćwiczenia bicepsa najkorzystniej wybrać podciąganie z wykorzystaniem podchwytu. Pamiętaj, aby unikać nagłego opuszczania się w dół i bujania się na drążku.

 

  • Unoszenie ramion ze sztangielkami

To jedno z najpopularniejszych ćwiczeń, ale i najczęściej „skażonych” błędami podczas wykonywania. Warto pamiętać, żeby nie kiwać się w jego trakcie, nie opuszczać gwałtownie ciężaru w fazie prostowania rąk, nie zginać tułowia, a łokcie należy trzymać blisko ciała. Przez cały czas stabilizuj swój ruch poprzez napięcie brzucha i ściągnięcie do siebie łopatek. Postaraj się trzymać prosto głowę i nie przesuwaj jej do przodu. Pamiętaj, że barki mają być nieruchome. Jeśli nie masz sztangielek, możesz wykorzystać butelki z wodą.

 

  • Pompki na nurka, czyli piesek

To odmiana pompek, które możesz wykonywać właśnie w celu rozwijania mięśnia dwugłowego ramienia.

Regularność ćwiczeń na biceps

Jeśli zdecydujesz się na ćwiczenie bicepsów, pamiętaj, że tak jak w przypadku każdego treningu liczy się regularność i dokładność. Mięsień dwugłowy ramienia na regenerację po wysiłku potrzebuje przynajmniej dwie doby. Dlatego też najlepszą częstotliwością ćwiczeń będą trzy treningi w tygodniu. Nie zapominaj o tym, bo Twoje mięśnie rosną właśnie w trakcie regeneracji, a nie podczas samego treningu!

Skomentuj