Fit desery – czy mogą namieszać w diecie?

Dbanie o zdrowy wygląd i dobrą sylwetkę to nie tylko kwestia mody. Najwięcej osób decyduje się na dietę z powodów zdrowotnych. Odpowiednie składniki w codziennych posiłkach, nie tylko dodają energii, ale również dbają o prawidłową pracę organizmu. Czy fit desery także mogą być częścią zbilansowanej diety?

Czym są desery w wersji fit?

Wiele osób całkowicie rezygnuje z deserów na diecie, ponieważ myślą, że wszystko co słodkie, może negatywnie wpłynąć na ich wagę. Niezależnie od tego, czy starasz się zrzucić zbędne kilogramy, zbudować mięśnie, czy ujędrnić ciało, specjalnie przygotowane desery w wersji fit nie zaszkodzą w staraniach o dobrą sylwetkę. Aby mieć pewność, że desery są niskotłuszczowe i nie zawierają zbędnego cukru, możesz skorzystać z cateringu dietetycznego. Odpowiednio przygotowane desery mają wiele wartości odżywczych, a przy tym pomagają miłośnikom słodyczy utrzymywać ograniczenia kaloryczne bez oszukiwania. W fit deserach niezdrowe składniki są zastąpione naturalnie niskokalorycznymi, wartościowymi produktami, dzięki czemu słodki podwieczorek ma mniej kalorii, za to więcej wartościowych składników odżywczych. 

Jakie składniki można wykorzystać do fit deserów?

Jednym ze smaczniejszych pomysłów, uwielbianych przez miłośników zdrowych deserów jest ryż na mleku odtłuszczonym z owocami. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie buraków lub cukinii do upieczenia brownie czy płatków owsianych do ciasteczek cynamonowo-owsianych. Pyszną opcją jest zdrowa panna cotta z mango i truskawkami, do której dodaje się jogurt grecki i odrobinę miodu. 

Skomentuj