dieta redukcyjna

Dieta redukcyjna czyli jak schudnąć nie ćwicząc

Masz już dość wyniku, jaki pokazuje Twoja waga? Czujesz, że pora coś zmienić, ale nie wiesz jak to zrobić, bo nie lubisz zajęć sportowych? Postaw na dietę! Poznaj zasady diety redukcyjnej i zobacz, że odchudzanie bez ćwiczeń jest możliwe. Ciesz się wymarzoną sylwetką bez katorżniczych treningów i głodówek!

Dieta redukcyjna – o co w tym chodzi?

Zbędne kilogramy to przede wszystkim nadmiar tkanki tłuszczowej. Dlatego dieta ukierunkowana na redukcję tkanki tłuszczowej jest najskuteczniejszym sposobem na odchudzanie. Jej naczelną zasadą jest dostarczanie do swojego organizmu racjonalnie zmniejszonej ilości kalorii. Pozwala to uniknąć odkładania się ich nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej, a uzupełnianie braków energetycznych odbywa się przez wykorzystanie tkanki tłuszczowej, która wcześniej już została uznana przez nas za „nadprogramową”. Odpowiedzialne zaplanowanie diety redukcyjnej opiera się na odpowiednim zbilansowaniu i założeniu, że spożywamy pięć posiłków dziennie, a ostatni posiłek w ciągu dnia należy zjeść na 2-3 godziny przed snem (tyle też wynosi odstęp pomiędzy wszystkimi posiłkami w trakcie dnia) – wyjaśnia Katarzyna Payerhin, dietetyk Naturhouse.

Jak schudnąć nie ćwicząc?

Poza ograniczeniem ilości spożywanych kalorii i wprowadzeniem regularnych posiłków, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka innych zasad:

  • regularnie pij po kilka łyków niegazowanej wody (najlepiej co 15-30 minut) – to ułatwia usuwanie toksyn i złogów z organizmu, a także pomaga usunąć nadmiar wody metabolicznej z komórek, zaś wypicie szklanki wody pół godziny przed jedzeniem zmniejsza apetyt i pozwala szybciej osiągnąć poczucie sytości,
  • zadbaj o dostarczenie błonnika pokarmowego – ten pęcznieje w żołądku, a tym samym redukuje uczucie głodu, co jeszcze ważniejsze – błonnik reguluje pracę jelit, usuwa złogi i ogranicza wchłanianie tłuszczu z pokarmów,
  • codziennie jedz jeden ciepły posiłek – identyczna porcja mięsa na zimno dostarczy Ci mniej kalorii niż ta zaserwowana na ciepło, na przykład z patelni.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat diety redukcyjnej lub po prostu szukasz wsparcia w odchudzaniu, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Gdzie? Na przykład w sieci Centrów Dietetycznych Naturhouse, w których pierwsza konsultacja jest darmowa.

Skomentuj