odchudzanie brzucha

Brzuch jest powodem Twoich kompleksów? Sprawdź jak to zmienić!

Masz dość swojego odbicia w lustrze? Brzuch jest powodem Twoich kompleksów? Jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów – jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, co możesz zrobić, aby na nowo poczuć się dobrze we własnym ciele.

Dieta odchudzająca brzuch

Podstawą diety odchudzającej jest zmniejszenie kaloryczności posiłków. To zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej, a jednocześnie mobilizuje organizm do spalania tej, która została uznana za nadprogramową. Warto jednak pamiętać, że obniżenie kaloryczności nie ma nic wspólnego z wyeliminowaniem jednego czy więcej posiłków z planu dnia i nie może wpływać na obniżenie ich wartości odżywczej. Pięć posiłków dziennie, w regularnych, trzygodzinnych odstępach to podstawa zdrowej i skutecznej diety. Ostatni z nich powinien być zjedzony nie później niż trzy godziny przed snem.

Pij więcej płynów

Każdego dnia wypijaj co najmniej 1,5-2 litry niegazowanej wody mineralnej. Nie kupuj jednak wód smakowych. Jeśli chcesz, możesz przygotować taką samodzielnie – wystarczy, że wyciśniesz do niej cytrynę lub dorzucisz kilka listów świeżej mięty. Zadbaj, aby przyjmować drugie tyle płynów w postaci herbaty zielonej i czerwonej, a także naparów ziołowych bez dodatku cukru, zup i świeżych soków warzywnych i owocowych. Wyeliminuj natomiast dosładzane napoje gazowane, w tym także tak zwane „energetyki”. Jeśli nie wyobrażasz sobie picia gorzkiej kawy, cukier zastąp słodzikiem ze stevią.

Ćwiczenia na pozbycie się „brzuszka”

szklanka wody podczas treninguRegularna aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie. Najlepiej ćwiczyć trzy-cztery razy w tygodniu. W takim wymiarze czasowym tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać, a Ty nie przeciążasz organizmu. Najlepsze rezultaty uzyskasz stawiając na ćwiczenia o średnim stopniu intensywności (cienka warstwa potu na skórze i lekka zadyszka). W modelowaniu mięśni brzucha niezastąpione są „brzuszki” – nie musisz wykonywać pełnych. Na spalanie tkanki tłuszczowej najlepsze są: aerobik, pływanie, jogging, jazda na rowerze/orbitreku. Możesz również zdecydować się na codzienne ćwiczenia, na przykład: kwadrans aerobiku rano plus na zmianę pływanie i jogging/rower po dwa razy w tygodniu.

Przeczytaj artykuł na temat diety odchudzającej brzuch >> https://naturhouse-polska.pl/dieta-odchudzajaca-na-plaski-brzuch/ << i pożegnaj zbędne kilogramy i swoje kompleksy. Zacznij już dziś – powodzenia!

Skomentuj