Pomysły na zdrowe i lekkie śniadania


Śniadanie jest uważane za najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego? Ponieważ to ono daje siłę i energię na pokonywanie codziennych wyzwań. Nie jest jednak obojętne, co znajdzie się na Twoim talerzu. Zbilansowane posiłki i smaczne dodatki, pozwolą na prawidłową pracę organizmu i dobre samopoczucie.

Dlaczego warto jeść zdrowe i lekkie śniadania?

Osoby, które nie jedzą śniadań, często mają gorszą przemianę materii, czują się osłabione, zmęczone i rozdrażnione, a głód, który przychodzi w koło południa jest dużo większy, co może prowadzić do objadania. W nocy organizm cały czas pracuje, wydalając toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii. Rano człowiek budzi się z uczuciem głodu i musi uzupełnić zapasy energetyczne. Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na przygotowywanie śniadań, jest skorzystanie z oferty cateringu dietetycznego. Zdrowe i lekkie śniadania oferowane w ramach dietetycznych posiłków, dostarczą niezbędnych składników odżywczych, natomiast nie będą powodować uczucia przejedzenia, ciężkości czy niestrawności.

Jakie śniadania są zdrowe i lekkie?

Do najchętniej wybieranych śniadań, które są lekkie, zdrowe, a przy tym bardzo smaczne, należą m.in. owsianki. Wystarczy prśniadania z udziałem białka, takie jak ryby, mięso pieczone czy pasty z roślin strączkowych. Kawałek żytniego chleba z polędwicą z kurczaka, awokado i ogórkiem, będzie smacznym początkiem dnia.

Skomentuj