jak zmotywować się do odchudzania

Jak zmotywować się do odchudzania? Sprawdź sposoby, których nikt nie zna

Odchudzanie zaczyna się w naszych głowach – dlatego to właśnie motywacja do schudnięcia odgrywa kluczową rolę w pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Dzięki lekturze poniższego artykułu dowiesz się, jak zmotywować się do odchudzania!

Kup wymarzone ubranie w mniejszym rozmiarze

Któż z nas nie lubi nowych ubrań, które podkreślają walory naszej sylwetki? Jeżeli jednak kupujemy ubrania, które są luźne lub pasują “jak ulał”, to mamy poczucie, że nie musimy pracować nad swoim ciałem. Dobrym sposobem jest zatem zakup pięknej części garderoby, która będzie nieco za ciasna – będzie to wspaniała motywacja do odchudzania!

Poznaj przepisy na fit dania, które pięknie się prezentują

Niektóre osoby na diecie obawiają się, że ich jadłospis będzie bardzo monotonny i nieciekawy – a przecież jedzenie jest jedną z największych przyjemności w życiu. Nie warto zatem jej sobie odmawiać! Zacznij więc odwiedzać strony i blogi kulinarne, które są poświęcone zdrowemu gotowaniu. Dzięki temu nie tylko poznasz nowe przepisy, ale także przekonasz się, że jedzenie w stylu fit może być naprawdę ekscytujące!

Ustaw sobie motywujące tapety

Niech Twój laptop, tablet i smartfon będą nośnikami motywacji! Wybierz sobie motywujące zdjęcie – na przykład jakiejś zgrabnej modelki – i umieść je na ekranie swojego urządzenia. Mogą to być także cytaty motywujące do działania lub zdjęcia zdrowych posiłków.

Nawiąż znajomość z kimś, kto dba o linię

Jeżeli nasi znajomi najbardziej lubią spędzać czas przy piwie, serialu i chipsach, to raczej ciężko będzie przekonać ich do zmiany stylu życia i wzajemnego motywowania się. Jeżeli jest to możliwe, nawiąż relację z osobą, która zdrowo się odżywia, regularnie ćwiczy i… sprawia jej to radość! Będzie to wspaniała motywacja do tego, by w końcu “ruszyć z miejsca”.

Wyznacz sobie nagrodę

Każdy z nas kocha być nagradzany za sukcesy – a przecież schudnięcie jest jednym z nich! Na początku diety określ więc, co zrobisz lub co sobie kupisz, gdy osiągniesz już wymarzoną wagę. Pamiętaj, by nie były to niezdrowe przekąski – w końcu w odchudzaniu chodzi o całościową zmianę życia!

Skomentuj