ćwiczenia odchudzające w domu

Ćwiczenia odchudzające w domu dla początkujących – sprawdź jak zacząć

Klamka zapadła – odchudzasz się. Jesteś już na diecie, ale zastanawiasz się, co możesz jeszcze zrobić, żeby efekty były bardziej widoczne? Koniecznie zacznij ćwiczyć! Co najlepsze, wcale nie musisz wychodzić z domu. Poznaj proste ćwiczenia odchudzające w domu i zacznij już dziś!

Ćwiczenia odchudzające dla początkujących

Podstawowa zasada jest równie prosta, co dla wielu być może trudna w realizacji: fundamentem Twojego sukcesu jest regularność i cierpliwość. To, że jedni w ciągu miesiąca tracą 4kg, a inni 2kg nie musi oznaczać popełniania błędów przez tych drugich. Tempo odchudzania to sprawa indywidualna. Jeśli chcesz skorzystać z siłowni, pamiętaj, aby każdy trening zaczynać od 15-minutowej rozgrzewki. Najlepsze efekty bez przeciążania swojego organizmu osiągniesz, wybierając ćwiczenia z małym obciążeniem i wykonując je po 12-15 powtórzeń bez przerw. Możesz je robić w seriach łączonych lub też na zasadzie Full body Workout czy też tak zwanego treningu obwodowego. W trakcie odchudzania bardzo pomocne są ćwiczenia aerobowe, które przyspieszają tętno i oddychanie, ponieważ podczas zwiększonego dotlenienia najlepiej spala się tkankę tłuszczową. Z tego względu wybierz bieg na bieżni lub rowerek stacjonarny. A jeśli nie lubisz zamkniętych sal do ćwiczeń – skorzystaj z siłowni miejskiej w ulubionym parku lub też zacznij biegać czy jeździć na rowerze trasą, która zapewni Ci nie tylko wysiłek, ale i miłe dla oka widoki. Jeżeli Twoja nadwaga jest już na granicy otyłości, zrezygnuj z biegania na rzecz jazdy na rolkach, dzięki czemu unikniesz mocnego nacisku na stawy i ich przeciążania.

Zestaw ćwiczeń odchudzających w domu

Ale, jak wspomnieliśmy na samym początku, możesz też efektywnie ćwiczyć nie wychodząc ze swojego domu. Jeśli dopiero zaczynasz i Twoje ciało nie jest jeszcze przyzwyczajone do wysiłku, zacznij od lekkich treningów zwanych kardio. Dobrym początkiem będzie wykonywanie ich trzy razy w tygodniu co drugi dzień), po 30 minut. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do takich ćwiczeń: orbitrek, który nie obciąża stawów, stepper, rowerek stacjonarny. Jeśli nie jesteś za kupowaniem urządzeń, które „zagracają” mieszkanie, najprostszym rozwiązaniem jest skakanka i trening aerobowy, w którym nie zabraknie podskoków, pajacyków, sprintu w miejscu lub burpees. Trening powinien trwać 30-40 min. Po dwóch tygodniach do treningu możesz dołączyć ćwiczenia z internetowym trenerem. W sieci nie brakuje programów treningowych, które prezentują gwiazdy fitness.

 

Pamiętaj jednak, że aby Twoje odchudzanie było skuteczne, powinno być ono przede wszystkim bezpieczne. Dlatego warto skorzystać z konsultacji z dietetykiem, na przykład w najbliższej placówce Naturhouse, a także porozmawiać z trenerem fitness. Powodzenia!

Sprawdź przykładowy zestaw ćwiczeń

Skomentuj