sposoby na zmniejszenie apetytu

Najlepsze domowe sposoby na zmniejszenie apetytu

J

eśli twoim problemem jest nadmierny apetyt, prawdopodobnie oznacza to, że nie odżywiasz się prawidłowo. Jak ograniczyć nadmierny apetyt? Jak zmniejszyć apetyt domowymi sposobami? Przeczytaj w artykule i przestań się głodzić i zamartwiać.

 

Pięć posiłków

Zdrowe odżywianie, również to, którego celem jest utrata kilogramów, należy rozpocząć od przyjrzenia się swojemu jadłospisowi. Jeśli jesz niewielkie śniadanie albo nie jesz go wcale, a pierwszy konkretny posiłek to u ciebie obiad, nic dziwnego, że między posiłkami masz napady wilczego głodu. Podstawą jest więc jadłospis składający się z pięciu niewielkich posiłków, które będziesz spożywać w odstępie co około 3 godziny. Dzięki temu w organizmie nie dojdzie do wahań poziomu glukozy, które odpowiadają za napady głodu – szczególnie na słodkości. Zwróć również uwagę na zawartość tłuszczu, węglowodanów i białka w posiłkach.

Pij wodę

Przynajmniej 1,5l. wody w ciągu dnia to absolutne minimum. Jeśli czujesz napad głodu, wypij szlankę wody. Możesz również wypić wodę przed posiłkiem. Zjesz mniej i szybciej poczujesz się syta. Wybieraj wodę mineralną, nie źródlaną. Jest zdrowsza i bardziej wartościowa dla organizmu.

  

Suplementy

Jeśli powyższe, domowe sposoby na zmniejszenie apetytu nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, możesz sięgnąć po suplementy zawierające chrom i chitosan. Chitosan to wyciąg ze skorupiaków, który ogranicza wchłanianie tłuszczów, a chrom reguluje poziom glukozy we krwi, dzięki czemu ochota na ciastka maleje. Są też na rynku dostępne suplementy na spalanie tłuszczu. W przystępnej cenie możemy dostać mieszankę potrzebnych składników wpływających na utratę masy ciała.

  

Błonnik

Produkty z błonnikiem sprawiają, że długo czujemy się najedzeni. Wystarczy dodać więc łyżkę płatków z błonnikiem do jogurtu lub w chwili słabości sięgnąć po dietetyczne ciasteczka z błonnikiem. W składzie ciastka nie powinny zawierać białego cukru.

 

Pamiętaj, że te sposoby na zmniejszenie apetytu nie zadziałają, jeśli objadasz się pod wpływem stresu, a napady głodu wynikają z nerwów. W takich przypadkach sposobem na ograniczenie apetytu jest relaks. Świetnie sprawdzi się joga, medytacja lub rozmowa z bliską osobą.

  

Skomentuj