jak szybko zasnąć w nocy

Jak szybko zasnąć w nocy. Sprawdź te porady

Mija kolejna godzina, a Ty wciąż nie śpisz? Problemy ze snem często dotykają Polaków – czasami są one sporadyczne, ale zdarza się też, że próba zapadnięcia w sen każdego dnia (a raczej każdej nocy) jest bardzo ciężka… Zobacz, co zrobić, żeby szybko zasnąć!

Jak szybko zasnąć w nocy? Wolniej działać w dzień!

Noc jest “powtórką” tego, co działo się z nami podczas dnia. Jeżeli więc prowadzimy bardzo stresujący tryb życia, w którym to z jednej pracy przemieszczamy się do drugiej – napięcie może towarzyszyć nam również wtedy, gdy chcemy zasnąć. Dbajmy więc o to, by w ciągu dnia znaleźć czas na przerwę i odpoczynek od obowiązków – grafik wypełniony po brzegi często jest pierwszym krokiem do bezsenności!

Zioła, miód i mleko

Kiedy problemy ze snem dopadają nas jedynie sporadycznie, warto sięgnąć po metody naszych babć, czyli ziołowe mieszanki. Pomocny w zasypianiu jest napar z melisy, dziurawca, lawendy oraz bardzo zdrowej pokrzywy. Wielu osobom pomaga także wypicie ciepłego mleka z odrobiną miodu – pomaga on się mięśniom (a także umysłowi) rozluźnić.

Nie myśl tylko o tym, jak szybciej zasnąć

Nie śpisz kolejną godzinę, więc gorączkowo spoglądasz na zegarek lub telefon, by dowiedzieć się, ile snu Ci zostanie, jeśli zaśniesz właśnie w tej chwili? To błąd! Takie myślenie tylko utrudni Ci zaśnięcie, bo jest przyczyną dodatkowego stresu. Staraj się raczej nie patrzeć na zegar i myśleć o przyjemnych rzeczach.

Kładź się do łóżka o stałej porze

Zegar dobowy jest bardzo czuły na wszelkie zachodzące zmiany. Jeżeli zatem raz kładziesz się do łóżka o dwudziestej, a kiedy indziej o drugiej w nocy, to nie licz szybkie zasypianie! Jedną z najważniejszych spraw w regulowaniu swojego snu jest przestrzeganie “łóżkowej dyscypliny”, czyli pilnowanie stałych pór spoczynku. Pomaga to organizmowi wypracować odpowiedni rytm czuwanie-sen.

Medytuj i relaksuj się

Na około pół godziny przed udaniem się do łóżka warto jest zafundować sobie relaks, dzięki któremu pozbędziemy się napięcia związanego z pracą czy szkołą. Dzięki temu “zachęcimy” ciało do nocnego odpoczynku.

Skomentuj