paznokcie hybrydowe

Jak zrobić paznokcie hybrydowe – krok po kroku

Kochasz, kiedy Twoje paznokcie wyglądają perfekcyjnie i chcesz cieszyć się idealnym manicure nawet przez kilka tygodni? W takim razie postaw na paznokcie hybrydowe i naucz się je wykonywać samodzielnie. Nie wiesz w jaki sposób? Dziś dowiesz się, jak się robi paznokcie hybrydowe krok po kroku.

Akcesoria potrzebne do wykonania manicure hybrydowego

  • hard base – lakier podkładowy
  • kolorowy lakier hybrydowy
  • hard top – lakier nawierzchniowy
  • lampa do utwardzania lakierów hybrydowych
  • cleaner,
  • inne akcesoria: kopytko lub patyczki, waciki, pilnik 100/180, blok polerski.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Metalowym kopytkiem lub patyczkiem z drzewa różanego ostrożnie, ale dokładnie odsuń skórki. Ukształtuj swoje paznokcie pilnikiem (gradacja 180). Następnie delikatnie za pomocą bloku polerskiego zmatuj płytkę paznokcia. Po zmatowieniu, przetrzyj płytkę wacikiem uprzednio nasączonym cleaner’em. Po wysuszeniu paznokci nałóż cienką warstw hard base i utwardź bazę pod lampą zgodnie z czasem wyznaczonym w instrukcji lampy (czas utwardzania zależy od mocy lampy). Nie przemywaj już cleaner’em. Teraz nanieś cienką warstwę kolorowego lakieru hybrydowego i również utwardź w ją po lampą. Nałóż kolejną warstwę kolorowego lakieru i też nie przemywaj cleaner’em. Po utwardzeniu nałóż cienką warstwę lakieru nawierzchniowego – hard top – to on utrwali kolor i nada całości połysku. Utwardź go pod lampą. Poczekaj chwilę, a na koniec przemyj płytkę paznokci cleaner’em.

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się, skąd wziąć wszystko, czego potrzeba do wykonania manicure hybrydowego, postaw na zestaw, który zawiera wszystko. Dzięki jego zawartości nie tylko wykonasz stylizację, ale również będziesz mieć te, które są potrzebne do usunięcia hybryd. A jak to się robi? Oto sposób:

Błyszczącą warstwę zmatuj blokiem polerskim. Nanieś na wacik aceton i przykryj nim paznokcie. Owiń je folią aluminiową, po 10-15 minutach usuń lakier z pomocą patyczka. Pozostałości delikatnie usuń polerką. Jeżeli nie nakładasz nowej stylizacji, wykonaj manicure japoński lub natrzyj paznokcie oliwkę. To je odżywi i wzmocni przed kolejnym manicure.

Powodzenia!

Skomentuj