książki medyczne nie tylko dla lekarzy

Bestsellerowe książki medyczne, nie tylko dla lekarzy

Każdy, kto jest związany z medycyną, czy to względu na swoją pracę, czy też ze względu na zainteresowania i chęć ciągłego poszerzania swojej wiedzy, regularnie sięga po książki medyczne. Dziś chcemy przybliżyć wam dwie pozycje, które cieszą się ogromną popularnością i które bez cienia wątpliwości można określić już jako bestsellery.

„Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi” Robert Śmigiel, Teresa Kaczan

Książka „Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi” przedstawia aktualny stan wiedzy nie tylko medycznej, ale również rehabilitacyjnej oraz logopedycznej, która obejmuje wspieranie rozwoju dzieci ze stwierdzonymi rzadkimi chorobami genetycznymi. Ponadto, autorzy dzielą się swoim doświadczeniem, jakie zdobyli w trakcie swojej wieloletniej pracy z dziećmi i ich rodzicami, którzy borykają się z wrodzonymi zaburzeniami rozwoju. Pozycja jest dedykowana przede lekarzom i specjalistom rehabilitacji, logopedii, pedagogiki i psychologii, jak również wszystkim innym, którzy chcą wspomóc rozwój dzieci z zaburzeniami rozwoju. Dzięki wykorzystaniu partnerskiej współpracy z rodzicami takich dzieci, ostatni rozdział książki przedstawia przemyślenia i rozważania z perspektywy rodzica, uwzględniające jego rolę w wychowaniu i edukacji dziecka dotkniętego rzadką chorobą genetyczną. Ponieważ z biegiem czasu to właśnie czujni rodzice stają się najlepszymi ekspertami swoich dzieci, pozycja ta może zainteresować również małżonków stających w obliczu tego niełatwego wyzwania, jakim jest wychowanie i zapewnienie należytej opieki dla chorego dziecka.

„Atlas anatomii człowieka Sobotta” Friedrich Paulsen, Jens Waschke, Johannes Sobotta, Kazimierz Jędrzejewski, Witold Woźniak

Atlas anatomii człowieka Sobotta jest najchętniej kupowanym atlasem anatomicznym w Polsce. Z czego wynika jego popularność? Na sukces opracowania wpływ ma zarówno jego przygotowanie merytoryczne, jak i wysoka jakość wydania oraz możliwość skorzystania z dostępu do witryny e-sobotta.com, gdzie można znaleźć dodatkowe materiały w języku angielskim (ćwiczenia typu drag-and-drop z opcją sprawdzania poprawności wprowadzonych opisów, szczegółowe ryciny, przydatne w sali prosektoryjnej wskazówki na temat preparowania; listy tematyczne online). Ponadto istnieje możliwość dokupienia tablic anatomicznych stawów, mięśni i nerwów. Sam atlas składa się z trzech tomów, które traktują kolejno o:

  • tom 1 – pojęcia ogólne, tułów, kończyna górna i dolna,
  • tom 2 – narządy wewnętrzne klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednica i przestrzeń zaotrzewnowa,
  • tom 3 – głowa, oko, ucho, szyja, mózgowie, rdzeń kręgowy.

Pozycja ta jest absolutnym „must have” zarówno dla przyszłych lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów jak i rehabilitantów.

Skomentuj